Najčastejšie otázky

Ako prebieha liečba v AD clinic?

Poskytujeme výlučne ambulantnú liečbu. 

V úvode liečby nás kontaktujte telefonicky prípadne mailom, objednáte sa na konkrétny termín. Na vyšetrenie nečakáte!

Pri vstupe do liečby absolvujete psychiatrické a psychologické vyšetrenie. Spoločne následne zhodnotíme vašu aktuálnu situáciu a vypracujeme individuálny terapeutický plán. 

 

Čo potrebujem pri vstupe do liečby?

Preukaz totožnosti, chuť a motiváciu na sebe pracovať…

 

Čo ak má problém môj blízky, ktorý sa liečiť nechce, ako ho môžem motivovať?

Jednou z naších služieb je aj poradenstvo príbuzným. Dohodnite si termín, budeme vám nápomocní.

 

Má liečba zmysel, pokiaľ človek nie je dostatočne motivovaný?

Kto sa raz objaví v ambulancii, urobil už prvý krok. Aj takáto motivácia je jedným z atribútov liečby, s ktorou vieme následne pracovať.

“Každý závislý má na zadku odtlačok topánky svojho príbuzného.” (Doc. MUDr. Jaroslav Skála)

 

Koľko stojí liečba?

Ceny sú uvedené v cenníku. Platiť je možné v hotovosti prípadne kartou.

 

S akými problémami k vám najčastejšie chodia ľudia?

Problémy s alkoholom, s drogami, s fajčením, nelátkové závislosti (gambling, pornografia…). Iné psychické problémy (stavy depresie, úzkosti…).

 

Ak má problémy moje dieťa, môžeme k vám prísť?

Môžte, v prípade mladistvých (do 18 rokov) podpisuje súhlas s liečbou zákonný zástupca, ktorý je prítomný aj pri úvodných vyšetreniach. Stávate sa tak súčasťou liečby.

 

Mám podozrenie, že moje dieťa berie drogy, čo mám robiť?

AD Clinic disponuje špeciálne upravenou odberovou miestnosťou, vykonávame toxikológiu moča na najčastejšie užívané drogy. Vyhodnotenie výsledkov trvá niekoľko minút.

 

Je možné s vami komunikovať aj elektronicky?

Úvodné vyšetrenie vždy musíte absolvovať osobne. V prípade, že ste odcestovaný, v karanténe, alebo sa nemôžete dostaviť osobne, je možné komunikovať elektronicky (telefón, skype, viber, whatsup).

 

V minulosti som sa liečil a musel som užívať lieky, ktoré som nechcel brať, nerobili mi dobre. Budem musieť u vás užívať povinne lieky pokiaľ s tým nesúhlasím? / Rád by som užíval iba lieky na potlačenie chuti na alkohol, nechcem sa zúčastňovať psychoterapie.

Liečba je vždy vecou osobnej dohody. Ak si to aktuálny zdravotný stav vyžaduje, lekár v AD CLINIC vám lieky v zásade odporúča. Je rozhodnutím každého človeka, či bude s medikáciou súhlasiť. V prípade, že nemáte záujem o psychoterapiu vaše rozhodnutie plne rešpektujeme.Ak ste nenašli odpoveď na vašu otázku neváhajte nás kontaktovať!