Lockdown – aktuálne info

Vláda SR obmedzuje slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 25. novembra 2021 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, do odvolania, najneskôr však do 9. decembra 2021.  Obmedzenie sa nevzťahuje na cestu do zdravotníckeho zariadenia na účel poskytnutia neodkladnej zdravotnej starostlivosti alebo plánovanej zdravotnej starostlivosť vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzného a cestu späť. 
Všetky naše ambulancie ostávajú naďalej v prevádzke, dohodnuté termíny v psychiatrickej ambulancii, terapií a terapeutickej skupiny naďalej platia. 
V prípade príznakov, alebo pozitívneho testu na Covid 19, realizujeme individuálnu psychoterapiu online, prípadne nás kontaktujte za účelom zmeny termínu.

Terapeutická skupina

Od 9.9. 2021 pre vás otvárame podpornú terapeutickú skupinu pre ľudí, ktorí majú problémy s alkoholom. Skupina sa bude konať každý štvrtok o 17:00 v priestoroch psychologickej ambulancie. Viac info telefonicky prípadne mailom. Zmena v cenníku

Od 1. septembra 2021 sme zaviedli zmeny v cenníku psychiatrickej ambulancie.Psychologická ambulancia

Vzhľadom na zvýšený dopyt po psychoterapii sme pre vás otvorili ďalšiu psychologickú ambulanciu, ktorá bude v prevádzke v čase štandardných ordinačných hodín.Campral (akamprosát)

Liek Campral (akamprosát) máme dostupný priamo v ambulancii.  (pozn.: liek sa využíva na zníženie cravingu - chuti na alkohol)
Lockdown – aktuálne info

Od 1. januára 2021 v čase od 05:00 hod. platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek!

Medzi výnimkami je aj cesta do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzného a cestu späť. (zdroj: https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/)

Pokiaľ ste si rezervovali termín v ambulancii, môžete nás v prípade priaznivého zdravotného stavu navštíviť. Psychoterapiu a psychologické vyšetrenia realizujeme aj ONLINE (skype, zoom). Za účelom psychiatrického vyšetrenie je nutné navštíviť ambulanciu osobne. V prípade, že máte dohodnutý termín psychoterapie či psychologického vyšetrenia a máte záujem ho realizovať online, prosím kontaktujte nás vopred.

V prípade, že ste pozitívny na Covid-19, ste v karanténe, cítite príznaky chrípky, máte horúčky, nádchu a pod. zostante prosím doma, budeme sa snažiť vám pomôcť online.

Počas každého osobného stretnutia v ambulancii dodržiavame bezpečnú vzdialenosť. Priestory sú nonstop vetrané a pravidelne dezinfikované. Podmienkou každej návštevy je nosenie rúška a dezinfekcia rúk pri vstupe do ambulancie. Počas terapie platí zákaz konzumácie jedál a nápojov. Pre lepšiu ochranu odporúčame zabezpečiť si respirátor typu FFP2/FFP3 (dostupné v lekárni, v predajniach Lidl a pod.). V prípade potreby vám poskytneme bezplatne jednorázové zdravotnícke rúško priamo v ambulancii.

 

Parkovanie

Koncom roka 2020 zaviedla MČ BA Nové mesto parkovaciu politiku v rámci, ktorej je spoplatnené parkovanie na vyznačených parkovacích miestach. Príslušníci MP denne s obľubou kontrolujú vozidlá v okolí polikliniky. Odporúčame vám využívať parkovisko v suteréne polikliniky. V prípade, že budete parkovať mimo polikliniky, využívajte vyhradené parkovacie miesta a nezabudnite uhradiť parkovné.

Domáca karanténa

V prípade, že ste sa ocitli v domácej karanténe, pociťujete zhoršenie psychického stavu neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás aj online, pracujeme v pohotovosti aj počas víkendov.